Au-pair prázdniny #02 - první dojmy

> pokračování článku Au pair prázdniny #01 

Den "D" nastal a já se zabaleným kufrem odjela do Prahy na letiště Václava Havla. Na cestě mě doprovázela sestra a když mě na Černém mostě u metra několik minut objímala, zamávala přes zavírající se dveře metra a odcházela zatímco se můj vagón rozjížděl, neubránila jsem se slzám, které se mi draly do očí a rozmazaly mi moje oční linky a řasenku. Na letišti na mě po odbavení při dvouhodinovém čekání přišla druhá vlna depresí a tak jsem si v "duty-free" obchodě koupila předraženou tabulku čokolády Ritter Sport. Seděla jsem před svým Gatem, telefonovala s babičkou, která mi dodala trochu pozitivní nálady a hlavně podpory, právě když přistálo letadlo společnosti GermanWings. Po pár minutách už začali moji spolucestující (z většiny se jednalo o kravaťáky letící do Kolína nad Rýnem na obchodní schůzku či konferenci) nastupovat. A tak jsem je následovala. Se sluchátky v uších jsem přežila hodinový let a krátce po desáté hodině večerní jsem přistála na letišti Cologne-Bonn, kde mě chytla 3. vlna depresí a také 3x silnější než ty předchozí dvě - měla jsem nutkání nasednout do letadla a odletět zpátky do ČR, bála jsem se, že na mě nikdo čekat nebude a že jsem zapomněla mluvit německy.

Všechny obavy se ale zmírnily, když jsem šla letištní halou a zahlédla jsem dvě sympatické dámy s trochu mohutnějšími postavami - typické Němky s papírem, na kterém bylo napsáno mé jméno. Zmohla jsem se jen na "Hallo!", ale víc nebylo potřeba, ony mě objaly a pak mluvily v podstatě celou cestu do 80 kilometrů vzdálené vesnice. Dozvěděla jsem se, že kromě mámy Yvonne na mě na letišti čekala babička tedy Oma a děti, že uvidím až ráno, protože už spí. I já jsem hned po příjezdu ulehla do postele a zmožená únavou usnula během pár minut.

Druhý den ráno mě před sedmou hodinou vzbudilo jemné klepání na dveře. Dovnitř mého pokoje bez vyzvání vstoupily dvě roztomilé blondýnky a pozdravily mě sladkým "Guten Morgen!", trochu zmatená jsem jim odpověděla a předala své dárečky. Obě se usmály, poděkovaly, převzaly moje dárečky a ukázaly mi dáreček zase od nich - plakát na zdi na přivítanou (viz obrázek →).

V podstatě celý první den jsem trávila s nimi. Mladší - 4 a půl letá se mi představila jako Jasmin a její o 5 let starší sestra Ines. Mé němčině neodmyslitelně spojené s řečí rukama-nohama se obě ze začátku trochu smály, ale na druhou stranu byly dost shovívavé a snažily se mě poučit. Seznámily mě také s dědečkem Opou a dalšími příbuznými a známými, se kterými jsme v průběhu svého pobytu často přicházela do styku. Prošly jsme se po jejich mini městečku a stavily se na nákup samých pro mě neoblíbených párků, klobás a dalších uzenin v místním řeznictví a zároveň v jediném obchodě v okolí několika kilometrů. Potom mě provedly v jejich vile čítající 8 pokojů a 3 koupelny na 3 patrech, kde jsem se cítila jak v bludišti. A po seznámení s "mým" novým bohužel jen na dobu pobytu vypůjčeným bavorákem zase jako ve snu. V úžasu mě nechal i obrovský bazén a menší dětské hřiště na rozlehlé zahradě.

V tu chvíli jsem se v hloubi duše smála sama sobě, jak jsem se mohla tolik bát. Zdálo se, že se budu mít jako v bavlnce,že holky budou milé a hodné a nic mi nebude scházet, ale zdání může klamat. A taky klamalo.


Jak to ale bylo doopravdy se dozvíte v dalším pokračování. Na základě vašich ohlasů jsem se totiž rozhodla, že místo dvoudílného článku se své au pair zkušenosti budu věnovat trochu podrobněji do hloubky a jednou za čas se k tématu vrátím, ať už popisem mých zážitků nebo radami pro vás.

Pokračování příště. 

4 reakcí od čtenářů:

 1. Už sa nemôžem dočkať pokračovania :) Dievčatká vyzerajú rozkošne, ale viem si predstaviť ako sa takáto práca snov môže zamotať....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář :) Pokračování se pokusím zveřejnit co nejdříve..

   Vymazat
 2. Těším se na pokračování! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! ♡

 

♡ IT'S LOLA GOSLING

INSTAGRAM

Archiv článků

Translate